Przejdź do treści

Fantastyczne planszówki w MBP Andrychów!

Informacje, 20 lipca 2023 10:24

Były propozycje książek w naszej bibliotece, to może teraz czas na gry planszowe! Co powiecie na gry z wątkiem fantasy? W naszych szeregach posiadamy wieeele gier i kart dostępnych właśnie dla Was. Odwiedźcie MBP w, wypożyczcie grę i zagrajcie z przyjaciółmi, rodziną lub nawet sami!

Planszówka jest idealną propozycją na letnie wieczory lub deszczowe dni. Oderwijcie się od rzeczywistości i wpadnijcie w wir rywalizacji, wspólnej zabawy oraz niezapomnianych przygód.

Kroniki zamku Avel Przemka Wojtkowiaka to oparta na współpracy gra planszowa dla całej rodziny, w której wcielamy się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. Podczas rozgrywki stworzymy własne postacie o unikalnych imionach i specjalnym ekwipunku, a następnie będziemy eksplorować świat, poruszając się po modułowej planszy. W czasie podróży napotkamy wiele niebezpieczeństw, z którymi będzie trzeba walczyć, a każde zwycięstwo przyniesie nam określoną nagrodę: nową broń, zbroję, eliksiry i złoto. Zgromadzone dobra pozwolą nam przygotować się do finałowego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu Avel. [Rabel]

Czy poprowadzisz swoje imperium do zwycięstwa? Produkuj surowce, wznoś majestatyczne konstrukcje i rozwijaj nowoczesne technologie. W tej grze czeka na ciebie niesamowity, dystopijny klimat oraz innowacyjna mechanika. Piękne i klimatyczne ilustracje, proste zasady, ucząca szybkiego i logicznego myślenia. Zmuszająca do podejmowania ryzyka. Taki właśnie jest Nowy wspaniały świat (Guerard Frederic). To idealna gra na letnie wieczory z grupą znajomych.

Zostań władcą międzynarodowego imperium. Dla fanów Wiedźmina i słowiańskich klimatów! Przedstawiamy Stwory z obory, aut. Tomasz Bolik! Twoją wioskę nękają krwiożercze bestie, a słynni łowcy potworów rzucili robotę w diabły? Chciałbyś zyskać trochę sławy, ale boisz się cienia własnej świni? Jest na to sposób. Wyrusz na trakt, by stać się najsłynniejszym zabójcą potworów. Nie musisz jednak ciągle nadstawiać karku. Upozoruj atak, przebierając się za Stwora z Obory! Pohałasuj w krzakach za stodołą i wyjdź cało z szarpaniny jako bohater! Widły w dłoń! Gra karciana w klimatach „wiejskiego fantasy”. Dynamiczna, przezabawna gra karciana naładowana negatywną interakcją i klimatem słowiańskim. [empik]

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content