Przejdź do treści

Fantastyczne audiobooki w MBP w Andrychowie

Kultura, 21 lipca 2023 18:20

Przyszła pora na prezentację Działu Książki Mówionej w andrychowskiej bibliotece! Wątek fantasy często się w nim przeplata, jest czego słuchać! Kliknijcie w link TUTAJ >> i sprawdźcie sami.

Koniecznie dajcie nam znać, gdzie i w którym momencie dnia słuchacie audiobooków! A już teraz zaczynamy. Przed Wami 3 propozycje książek mówionych z wątkiem fantastycznym.

Zastanawialiście się kiedyś czy anioły istnieją albo czy macie swojego Anioła Stróża?

Ciepła i mądra opowieść o złożonej relacji między dobrem a złem, wiarą a wiedzą, o miłości, sacrum rodziny i potrzebie magii w codziennym życiu, wyróżniona przez Polską Sekcję IBBY. Tam gdzie spadają anioły autorstwa Doroty Terakowskiej, to opowieść o 5-letniej Ewie będącej świadkiem dramatycznej walki Aniołów, bo kiedy dobro przegrywa, traci swojego Anioła Stróża. Co stanie się z dziewczynką, pozbawioną niewidocznej, lecz czujnej opieki nadprzyrodzonej istoty? Co pocznie strącony, okaleczony Ave, utraciwszy anielską moc? Czy człowiek może przyjąć rolę anioła i zmienić przeznaczenie?

Zaprogramowane. Niech działa. Nie ruszać. Nikomu nie wolno mieszać w Aplikacji

Co tu się dzieje… Zbliżająca się do ziemi asteroida 2020 QG Elephant? Legenda o wojownikach? Embo i Ombo? Kim jest dziewczyna z dredami? Przepowiednie czy teorie spiskowe? Fake newsy czy ukryta prawda? Kim jest Pierwszy i kto jest jego drugą połówką? I co to wszystko ma wspólnego z Frankiem…? Zwykłym 16-latkiem prowadzącym normalne życie do czasu… Zniknięcie, dziwne twarze na ekranie? O co tu chodzi? Zupełnie jakby znalazł się w jakiejś grze! Książka Pawła Beręsewicza na pewno was nie zanudzi. Dużo zwrotów akcji, ciekawa fabuła i czas, który biegnie nieubłaganie szybko.

Rycerze Atlantydy Evan Currie
Przegraliśmy wojnę. Nadeszła zguba. Czas na rewanż.
Po upadku cywilizacji władzę w dawnej domenie ludzi objęły demony. Wspaniałe dzieła ludzkości zostały zniszczone, ci, którzy przetrwali, żyli pokornie w niewoli, nie pamiętając o wielkich osiągnięciach swoich przodków. Byli jednak też tacy, którzy chcieli walczyć, i zapłacili za swój opór krwią. Ostatecznie demony zwyciężyły, pozostało im tylko pozbyć się resztek ludzkości z terytorium podbitego świata.
Młoda dziewczyna, która wchodzi w dorosłe życie, wkracza zarazem w cień przeznaczenia.
Demony nauczą się jeszcze czegoś od ludzi, zanim nazwą nasz świat swoim. Ogień oczyszczenia zapłonie od małej iskierki… a przed świtem panują zawsze najgłębsze ciemności.

Treści opracowano na podstawie portalu lubimyczytac.pl

a_p Fot. Alesandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content