Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Fani żeglarstwa w naszym powiecie poszukiwani

Informacje, 18 listopada 2020 08:56

W tym trudnym dla wszystkich, 2020 roku, grupa żeglarzy i sympatyków żeglarstwa postawiła sobie za
cel stworzenie struktur Yacht Klubu Polskiego na Ziemi wadowickiej. Pomysł zrodził się z faktu utworzenia Jeziora Mucharskiego, które już od kilku lat stanowi duży potencjał dla uprawiania jachtingu.

Misją przedsięwzięcia jest zrzeszenie osób, pasjonatów żeglarstwa i zawiązanie stowarzyszenia, które swoją działalnością i pracą doprowadzi do stworzenia ośrodka żeglarskiego nad brzegami zalewu, będącego w przyszłości bazą sprzętową i szkoleniową dla Klubu. Ideą przyświecającą Klubowi jest uprawianie i rozwój żeglarstwa amatorskiego na morzu i wodach śródlądowych, promowanie i kultywowanie tradycji dorobku amatorskiego żeglarstwa, oraz krzewienie wiedzy żeglarskiej. Wychowanie członków Klubu, a zwłaszcza młodzieży w duchu patriotyzmu, poprzez zaznajomienie jej z chlubnymi tradycjami morskim kraju, szkolenia na stopnie żeglarskie i motorowodne, oraz szerzenie wśród członków zasad szlachetnej rywalizacji sportowej w ramach organizacji regat.
Od bezpiecznej i nowoczesnej przystani nad Jeziorem Mucharskim dzieli nas jeszcze dużo, ale wierzymy w systematyczny rozwój Klubu, co za owocuje wpisaniem się żeglarzy i białych żagli w krajobraz naszego jeziora.

Struktury naszego przyszłego stowarzyszenia pragniemy zrzeszyć w ramach Yacht Klubu Polskiego, skupiającego kluby żeglarskie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz poza jej granicami. Wybór ten nie jest przypadkowy, albowiem jest to najstarsza organizacja w Polsce skupiająca kluby jachtowe, ciesząca się ogromnym szacunkiem środowiska żeglarskiego, posiadająca chlubne tradycje w promocji kultury żeglarskiej oraz szkoleniu żeglarskim.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy wszystkie osoby, którym nie jest obojętna przyszłość polskiego żeglarstwa i chciałyby współtworzyć wspólnie to przedsięwzięcie.

[email protected]
Bartłomiej Kocemba tel. 608-338-512
Tomasz Szczepański tel. 782-888-237

Jesteśmy otwarci na współpracę z placówkami oświatowymi, organizacjami samorządowymi i pożytku publicznego, oraz przedsiębiorstwami z naszego regionu.
“NAVIGARE NECESSE EST, VIVERE NON EST NECESSE”
Pompejusz

Źródło: Komitet Założycielski Yacht Klub Polski Wadowice Fot. Anna Płonka

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Skip to content