Przejdź do treści

Fabryczna nasza

Informacje, 09 grudnia 2015 12:03

Od wczoraj – 8 grudnia 2015 r. – ulica Fabryczna jest własnością Andrychowa. Będzie można ją remontować i poprawić na niej warunki bezpieczeństwa.

Podziel się

Jak powiedział nam burmistrz Tomasz Żak, umowa notarialna została podpisana w Wadowicach ze Starostwem Powiatowym, które reprezentował wicestarosta Andrzej Górecki. 
– Ulica Fabryczna to tak naprawdę wyasfaltowany kiedyś tam teren kolejowy wzdłuż torów, który należy do Skarbu Państwa  – mówi burmistrz. – Od lat staraliśmy się przejęcie tego pasa, bo jest użytkowany jako droga, ale o bardzo złym standardzie. Wreszcie zapadła decyzja, aby nam ten grunt przekazać w formie darowizny, a Skarb Państwa w tej sytuacji reprezentowało starostwo.
Temat wielokrotnie wracał nawet na Sesjach Rady Miejskiej. Mieszkańcy od lat korzystają z tej prowizorycznej drogi, gdzie są nawet specjalne zatoczki do mijania, ale narzekają na nią. Użytkownicy drogi i mieszkańcy okolicy wciąż pytają, kiedy zostanie przebudowana i stanie się wygodna i bezpieczniejsza. 
Jak mówi Tomasz Żak, prace projektowe podjęte zostaną już w pierwszych miesiącach przyszłego roku, a kiedy będzie gotowy projekt i pozwolenie na budowę, zaczną się prace przy przebudowie drogi. mn

Podziel się
Skip to content