Przejdź do treści

Eko-spotkanie w Sułkowicach-Łęgu

Informacje, 28 października 2023 12:39

Niemal sto osób, głównie pszczelarzy, przybyło w sobotę, 28 października, do Domu Kultury w Sułkowicach-Łęgu, by uczestniczyć w spotkaniu ekologicznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Jak dowiedzieliśmy się od Bernadetty Brusik, powiatowego doradcy do spraw klimatu i środowiska, sułkowickie eko-spotkanie było jednym z przedsięwzięć realizowanych w ramach Projektu Zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla Województwa Małopolskiego”.

Po powitaniu zebranych przez wicestarostę Beatę Smolec, pokazano krótki film z dotychczasowymi dokonaniami samorządu powiatowego na rzecz środowiska. Potem wysłuchano prelekcji prof. dr. hab. Artura Stojki, prezesa Polskiej Fundacji Apiterapii o wykorzystywaniu produktów pszczelich we współczesnej medycynie. Drugim prelegentem był radny powiatowy, były wieloletni prezes Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat, który z kolei mówił o zmianach klimatycznych i ich wpływie na choroby rodzin pszczelich. Była też okazja do dyskusji, a na koniec wręczono uczestnikom sadzonki drzew miododajnych.

Uwaga! W Radiu Andrychów, w poniedziałek, 30 października, wyemitujemy rozmowę z profesorem Arturem Stojko o roli apiterapii w profilaktyce zdrowotnej i lecznictwie. Początek ok. godz. 9.30. Audycję będzie też potem można odsłuchać w podcastach na stronie internetowej Radia Andrychów.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content