Przejdź do treści
Reklama
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021

Edukacyjny cykl video „KALA i PSZCZOŁY”

Kultura, 01 maja 2021 08:20

Wieloodcinkowy cykl video „Kala i Pszczoły” to najnowsza odpowiedź Fundacji APIKULTURA na współczesny trend innowacyjnego i zdalnego kształcenia. Projekt zrealizowany został przy współpracy z Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa APILANDIA.

Działania Fundacji skupiają się na upowszechnianiu wiedzy na temat środowiska naturalnego, ekologii oraz pszczelarstwa. Główną zaletą prezentowanych odcinków jest ich dostępność dla niemal każdego odbiorcy; z dużym uwzględnieniem szkół oraz instytucji edukacyjnych różnego typu. Zadaniem niniejszego cyklu video jest pobudzenie w najmłodszych zaangażowania, w troskę o ekosystem w którym funkcjonujemy; rolę zapylaczy w przyrodzie oraz aktywne dobre praktyki służące ekologii. Podkreślić należy, że realizacja wpisuje się tematycznie w program edukacyjny klas 1-3 szkół podstawowych. Seria video „Kala i Pszczoły” dedykowana jest dla najmłodszych, jednak wszyscy dorośli i seniorzy odnajdą w niej wiele ciekawych i pożytecznych odpowiedzi na nurtujące Ich pytania.

Bohaterkami odcinków powyższej serii są pszczoły, ich tajemnice, a także przyjazna i wesoła muppetka Kala; dociekliwa i szczera, 9 letnia dziewczynka z dużym poczuciem humoru. Nasza bohaterka z odcinka na odcinek, zgłębia niesamowity świat pszczół oraz zakochuje się w przepysznym miodzie i pozostałych zdrowych, pszczelich produktach. Projekt łączy naukę z dobrą zabawą. W odcinkach zaprezentowane zostaną m. in. „pszczela kuchnia”, „niesamowite talenty pszczół”; poznamy rolę „pszczelich dżentelmenów”, a także dowiemy się „czy pszczoły gryzą?” oraz dlaczego warto i należy pomagać owadom zapylającym. Cykl składa się z 10 odrębnych odcinków, które w przystępny i twórczy sposób omawiają wybrane zagadnienia pszczelarskie i proekologiczne. Oficjalna publikacja odcinków zaplanowana została w okresie od 9 maja do 11 lipca 2021 r. na platformach internetowych oraz medialnych Fundacji APIKULTURA. Kolejne odcinki prezentować będziemy w co tygodniowych odstępach czasu – zawsze w niedzielę. Specjalnie dla odbiorców zagranicznych, produkcja wydana została również w anglojęzycznej wersji dubingowanej.

W związku z powyższym zdecydowaliśmy o możliwości udostępnienia pełnego pakietu odcinków serii dla instytucji edukacyjnych oraz wszystkich organizacji chcących aktywnie promować tematykę proekologiczną wśród społeczeństwa. Cykl może z powodzeniem zostać użyty podczas lekcji poglądowych i tematycznych, spotkań edukacyjnych, akcji społecznych, festynów rodzinnych etc. Patronat Honorowy nad projektem objęli m. in. Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Władze Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Fundacja APIKULTURA zaprasza wszystkich zainteresowanych współpracą i promocją materiału do kontaktu.

Opracowanie tekstu: Fundacja APIKULTURA

Podziel się
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Skip to content