Przejdź do treści

Dziś świętuje każdy nauczyciel!

Kultura, 14 października 2023 07:00

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, nazywany jest polskim świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773.

Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Andrychowie, którzy odwiedzili ostatnio redakcję Nowin Andrychowskich i Radia Andrychów (pisaliśmy o tym wydarzeniu TUTAJ), skorzystali z okazji i złożyli życzenia wszystkim nauczycielom. Mieli Państwo okazję ich usłyszeć w każdym piątkowym serwisie. Publikujemy je jednak raz jeszcze, aby każda jednostka ucząca miała możliwość ich wysłuchania.

My również dołączamy się do życzeń.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu energii i wytrwałości, byście mogli w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe.
Dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy,
Sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.

Zachęcamy również do podzielenia się z nami w komentarzach pod postem na naszym profilu na Facebooku Waszymi wspomnieniami o ulubionych nauczycielach lub historiami związanymi z latami edukacji. Może macie jakieś stare zdjęcia? Chętnie je zobaczymy!

Redakcja.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content