Przejdź do treści
Reklama

Dzień Strażaka w Zagórniku

Informacje, 07 maja 2022 16:43

W sobotę, 7 maja, w Zagórniku obchodzono Gminny Dzień Strażaka. Uroczystość połączono z poświęceniem oraz przekazaniem sztandaru i pojazdu quad dla tamtejszej  jednostki OSP. Dodatkowo świętowano  jubileusz 110-lecia powstania jednostki OSP w Zagórniku.

Wydarzenie rozpoczęło się od plenerowej Mszy Świętej w kościele parafialnym Świętych Bartłomieja i Łukasza. Na dziedzińcu przed świątynią przygotowano ołtarz oraz namioty z miejscami siedzącymi dla mieszkańców wsi oraz zaproszonych gości. Oprawę artystyczną ceremonii stanowiły chór Misericordias Domini pod dyrekcją Tadeusza Prystackiego oraz Orkiestra Dęta OSP Roczyny pod dyrekcją Romana Marczyńskiego. W Dniu Strażaka wzięli udział m.in.: burmistrz Andrychowa Tomasz Żak wraz z małżonką, jego zastępca Wojciech Polak, skarbnik gminy Dorota Żywioł, Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski, poseł Filip Kaczyński, sołtys Zagórnika Tomasz Fijołek, a także radny Paweł Łysoń. Nie zabrakło przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z Wadowic oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Andrychów. Obecni byli też strażacy z innych jednostek OSP w gminie Andrychów.
Podczas uroczystości odczytano akt nadania sztandaru i przekazano go jednostce podobnie jak quada. Pojazd udało się zakupić ze środków uzbieranych podczas zbiórki złomu oraz dofinansowaniu z gminy. Quad poświęcił proboszcz parafii w Zagórniku Ks. Stanisław Wilkołak. Władze OSP w Zagórniku podziękowały wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania nowych nabytków. Szczególnie dziękowano władzom gminy z burmistrzem Tomaszem Żakiem na czele. Wszystkie zasłużone osoby otrzymały pamiątkowe upominki i podziękowania. Natomiast podczas apelu wielu druhów odebrało strażackie odznaczenia.

Po uroczystym apelu  i przemówieniach okolicznościowych goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowały panie z miejscowego KGW. Zgromadzeni udali się do remizy OSP w Zagórniku w marszu przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Roczyny.

ap., Fot. Anna Piotrowska

Podziel się
Skip to content