Przejdź do treści

Dzień Seniora w Inwałdzie

Kultura, 25 października 2023 14:52

Po raz kolejny w Domu Kultury w Inwałdzie hucznie obchodzono Dzień Seniora. Dziś - 25 października - od godziny 10:00 na przybyłych gości czekało wiele atrakcji.

Na seniorów czekał poczęstunek: kawa, herbata, ciasta i kanapki oraz gorący posiłek. Najpierw na scenie wystąpił Zespół z Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz ze Stanisławem Czechowiczem pod kierunkiem Izabeli Bąk. Zespół Latino „VOLTa” z WCK poderwał wszystkich gości z siedzeń. Nie mogło zabraknąć również uczniów z ZSS w Inwałdzie, którzy zaprezentowali bogaty program, pełen humoru oraz kunsztu artystycznego. Odbyły się również prelekcje, m.in. z ZUS-u. Przedstawiciel Pasieki „ŁYSOŃ” opowiedział na temat produktów pszczelich i miodowych. Filia MBP Andrychów w Inwałdzie przygotowała specjalny quiz literacki. Można było wygrać książkę. Własne stoisko miała również Armia Pomocy Dzieciom.

To już trzecia edycja wydarzenia, a zainteresowanych seniorów z każdym rokiem przybywa coraz więcej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia, organizatorem a także prowadzącym okazała się Grażyna Stuglik – Nizio, sołtys Inwałdu. Współorganizatorami byli: Dom Kultury w Inwałdzie – Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Inwałdzie. W imprezie wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym m.in. przedstawiciele powiatu wadowickiego – wicestarosta Beata Smolec, burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, wiceburmistrz Wojciech Polak, sekretarz gminy Grażyna Łoboda, prezes Lokalnej Grupy Działania „Wadoviana” Dorota Belak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie Sylwia Błasiak, dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie Michał Kołodziejczyk, prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie Czesława Wojewodzic, dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku Leszek Ścibik.

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content