Przejdź do treści

Dzień Ojca z książką

Kultura, 23 czerwca 2023 08:30

Czy wiecie, że pierwsze obchody Dnia Ojca odbyły się 19 czerwca 1910 r. w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w miasteczku Spokane (stan Waszyngton)? Dziś również obchodzimy święto każdego Taty. Z tej okazji andrychowska biblioteka przygotowała kilka propozycji książkowych dostępnych do wypożyczenia.

Tatowanie = tacierzyństwo.

Tatowanie: jak zostałem lekko odklejonym ojcem to książka napisana przez Krystiana Hanke – autora cyklu Projekt tata w radiowej Trójce. W zabawny i niekonwencjonalny sposób opowiada o relacjach, trudach związanych z rolą ojca, o rozwiązywaniu ich i o radzeniu sobie z porażkami. Gdy po nią sięgniecie, to na pewno nie pożałujecie.

„Tatowanie”. Podoba mi się to słowo, bo zdejmuje patos z „ojcostwa”. Pozwala być tatą i przypomina mi, że nie ma takich, którzy się nie mylą, więc kochaj i działaj. Przekazuj wiedzę, respektuj wolność. Bądź dla swoich dzieci tak dobry, żeby nigdy nie usunęły cię z grona znajomych na fejsie.

Rodzice wszystkich krajów świata – trzymajcie się! „Bycie ojcem przypomina przejażdżkę rollercoasterem. Z tą różnicą, że kiedy wagonik osiąga najwyższy punkt i za sekundę wszyscy zaczną krzyczeć: „Ja nie chcę, ja nie chcę”, zdajesz sobie sprawę, że masz zepsute pasy. Pod twoimi butami siedzi mały krokodyl, a ty przypominasz sobie, że zostawiłeś czajnik na gazie” Kamil Baleja – Czego lepiej nie mówić ciężarnej kobiecie swojego życia? Jak uczestniczyć w zajęciach w szkole rodzenia i przeżyć? I czy w ogóle w naturze występują normalni rodzice? Popularny dziennikarz radiowy z właściwym sobie biglem i lekkością opisuje blaski i cienie ojcostwa, i wszystkie absurdalne sytuacje, jakie czekają faceta, gdy staje się TATĄ. Czytając tę pełną zwariowanych scenek opowieść, nieraz popłaczecie się ze śmiechu. A może nawet wzruszycie. W końcu „Tato, no weź” to samo życie! [okładka]

Opowieść o tym, że tatowie mogą wszystko… inaczej, co nie znaczy gorzej, ale z pewnością zabawniej! Niestraszny im bałagan, znajdą coś dla osłody, z nimi jest i zabawa i czas na przygody. Mają głowy pełne pomysłów i rozwiązań oryginalnych. Oto ojcowie do zadań specjalnych. Znają sposób na nudę, wiedzą, jak bawić się praniem, a codzienne sytuacje stanowią dla nich wyzwanie. Czy obiad czy zakupy – jest niestandardowo, bo każdy tata sprawia, że zawsze jest wyjątkowo. „Tato(wie)!” od Leszka Talko pokazuje, że z tatą nawet najprostsza czynność zmienia się w zadanie specjalne. Idealna książka dla tych, którzy chcą pokazać swoim dzieciom, że każda sytuacja jest okazją do wspólnego spędzania czasu z tatą. Młodzi czytelnicy pokochają nie tylko kreatywne pomysły na rozwiązywanie codziennych problemów, ale i wyjątkowe ilustracje, które sprawią, że czytanie będzie jeszcze przyjemniejsze! [swiatksiazki.pl]

a_p

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content