Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Dzień Kobiet w Roczynach

Kultura, 10 marca 2020 13:27

W sobotę 7 marca w roczyńskiej remizie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Gości przywitała prezes Koła Janina Rajda i Halina Brzazgacz.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością – zastępca burmistrza Wojciech Polak, dyrektor Biura Burmistrza Agnieszka Gierszewska, prezes Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Czesława Wojewodzic, radni RM, sołtys Wsi Władysław Żydek, prezes OSP Kazimierz Rajda, naczelnik OSP Zenon Rajda oraz Nasze kochane Seniorki. Specjalnymi Gośćmi było Koło Gospodyń oraz Zespół Moderato ze wsi Niedyszyna z powiatu bełchatowskiego koło Łodzi. W październiku ubiegłego roku gościłyśmy u tamtejszego Koła podczas obchodów „Dnia Papieskiego”, na którym wystąpił nasz chór Roczynianki.

Goście rozpoczęli wizytę od zwiedzenia Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Po przyjeździe do Roczyn i posiłku, rozpoczęła się część oficjalna spotkania. Na początku swój repertuar zaprezentowała Orkiestra Dęta OSP Roczyny, potem Pani Halina Brzazgacz przybliżyła historię i charakterystykę naszej Gminy i Regionu. Wystąpił także Nasz chór Roczynianki oraz chór z orkiestrą Koła z Niedyszyny. Były życzenia, śpiewy i bardzo miła atmosfera przy poczęstunku przygotowanym przez Nasze Koło z Roczyn. Pozostaną zdjęcia i pamięć o czymś szczególnym i myśli, że skoro Nasz wielki Święty Jan Paweł li w pewien sposób Nas połączył, to jest w tym jakiś cel, aby tę więź kontynuować.

KGW Roczyny

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content