Przejdź do treści

Dzień Gier Planszowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie

Kultura, 10 października 2023 21:12

Po raz kolejny, gracze opanowali epidemię wirusa! Mowa tutaj oczywiście o słynnej grze karcianej od wydawnictwa Muduko. Właśnie dziś - 10 października - odbyła się 2. edycja turnieju ''Wirusa''. W Czytelni andrychowskiej placówki zapanował duch zdrowej, ale również zaciętej rywalizacji, a w powietrzu unosiła radosna atmosfera.

Grupa młodych śmiałków, która odważyła się przystąpić do gry, rozegrała kilka partii przeciwko sobie. Z pewnością nawiązały się również nowe znajomości. Oczywiście na zwycięzców czekało wiele atrakcyjnych nagród. Pierwsze miejsce zajął Hubert, z łatwością pokonał wszystkich przeciwników. Po długiej dogrywce, Emilia udowodniła, że drugie miejsce należy do niej. Trzecia na podium stanęła Oliwia, która z opanowaniem dobierała odpowiednie karty. Franek okazał się być czwarty. Wytrwale, pomimo presji ze strony oponenta, dążył do ukończenia gry.

Poniżej przedstawiamy pełny opis gry karcianej ”Wirus”, przypominamy, że pierwsza edycja turnieju w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie odbyła się 18 maja 2023 r.

Dynamiczna i szybka gra, którą pokocha każdy członek Twojej rodziny, a szczególnie dzieci. Przy odrobinie Twojej pomocy gra może zarazić nawet 6-cio latków. Najnowsze badania wskazują, że głównymi objawami złapania tego Wirusa! są niekontrolowane salwy śmiechu i godziny dobrej zabawy.
Jeśli chcesz wziąć sprawy w swoje ręce i rozprawić się z wirusami to staw czoła pandemii i jako pierwszy zbierz organizm wolny od zakażeń. Broń się przed wirusami innych graczy, wykorzystuj szczepionki, żeby chronić swoje organy, i blokuj działania rywali stosując odpowiednie terapie. W tej walce nie ma czasu na etykę lekarską – wszystkie chwyty dozwolone. Miliony graczy dało się zarazić Wirusem! Daj się zarazić się i Ty – to bezpieczne!

P.S.: Po zagraniu w Wirusa, stwierdzenia „Nie masz serca!” czy „Masz chory mózg” nabierają całkowicie nowego znaczenia  [opis pochodzi ze strony SMYK].

Po rozdaniu nagród uczestnicy zdecydowali się zagrać w kilka innych gier, również pochodzących od wydawnictwa Muduko.

a_p Fot. Aleksandra Polak

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content