Przejdź do treści

Dzień Dziecka z książką mówioną

Kultura, 01 czerwca 2023 07:44

W ten niezwykły, magiczny dzień przychodzimy z 3 propozycjami nowości w dziale książki mówionej. Dla najbardziej opornych w czytaniu papierowych opowiadań to świetne rozwiązanie! Audiobooki rozwijają wyobraźnie a dzięki formatowi są bardzo wygodne w użyciu, nawet dla tych zabieganych.

Kaktus na parapecie, czyli Podróż w przeszłość autorstwa Magdaleny Zarębskiej, to historia Mikołaja, który pewnego razu obudził się w innym świecie. Świecie gdzie nie było McDonalds’a, Ipodów, komputerów, galerii handlowych. Gdzie dzieciaki grały w kapsle, gumę, klasy. Świat gdzie nie było nic a jednak wiele. Co to za dziwne czasy? Tego dowiecie się po odsłuchaniu.

Wszystko zaczęło się od tego, że Szymek się nudził. Głośno wołał „nuuuuudzi mi się!, nuuuuudzi mi się!”. I nudzimisie do niego przyszły… Druga część przygód Szymka i nudzimisiów. Te sympatyczne stworki znowu mają bardzo dużo pracy: wyruszają na pełną przygód wyprawę, pomagają rozwiązywać codzienne problemy zaprzyjaźnionym przedszkolakom, uczestniczą w „Sprzątaniu Świata” i spotykają się z groźnym smokiem Łaskotem, ale przede wszystkim zajmują się odnudzaniem dzieci. Dobra zabawa i wyobraźnia – dzięki nim nudzimisie pokonają nawet najnudniejszą nudę. W ich bajkowej krainie nie ma przemocy, każdy problem można jakoś rozwiązać, bo wesołe stworki przyjaźnią się i wzajemnie sobie pomagają. Okazuje się, że świat nudzimisiów ma wiele wspólnego z pewnym przedszkolem i tajemniczymi zdarzeniami… – to nic innego jak opis Nudzimisie i przyjaciele Rafała Klimczaka

Każdy z dorosłych zna ten klasyk literatury amerykańskiej i arcydzieło literatury światowej, opowieść o gigantycznym, białym wielorybie i chcącym go złapać, pełnym zemsty kapitanie Ahab. Brzmi to co najmniej nudnie prawda? A co jeśli dodać do tej historii kałamarnice, tajfuny, syreny a nawet piratów? Chcemy przedstawić tę historię również Wam – najmłodszym. Dzięki wydawnictwu Fila Moby Dick, wierny oryginałowi, jest dostępny do odsłuchu. Kiedy jednak będziecie już starsi, koniecznie musicie przeczytać wersję oryginalną – o ile starczy Wam odwagi!

A wy jakie książki mówione polecacie? Jakie chcielibyście znaleźć w Naszym dziale? Podzielcie się w komentarzu.

a_p Fot. MBP

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content