Przejdź do treści

Dzieci z Izium pożegnały Andrychów

Informacje, 20 sierpnia 2023 18:13

To były najwspanialsze moje wakacje – mówi jedenastoletni Lew, jeden z 29 dzieci, które spędziły w Rzykach ostatnie trzy tygodnie. Jutro, w poniedziałek wracają do swego rodzinnego Izium w Ukrainie. Były podziękowania za wypoczynek, prezenty, piękny występ oraz łzy podczas rozstania z nowymi przyjaciółmi.

Dzieci wraz ze swymi trzema opiekunkami przyjechały tutaj 1 sierpnia i zamieszkały w szkole w Rzykach. Dni spędzały na wycieczkach do Wadowic, Krakowa, Energylandii, Inwałdu i na andrychowski basen. Jak powiedział nam wspomniany wyżej Lew, najbardziej podobała mu się Enerylandia i jej fenomenalna kolejka górska. Cały program wypoczynku zorganizowali im pracownicy MOSKiT-u. W piątek z malcami z Izium pożegnał się Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, a także Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowśkij.

Dziś, w niedzielę 20 sierpnia wszyscy wzięli udział we wspólnym z gospodarzami obiedzie w OSP Rzyki. Potem dzieci pokazały specjalnie na tę okazję przygotowany występ artystyczny. Były śpiewy, tańce i recytacje. Po nich otrzymali prezenty. Obecny na tym spotkaniu Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski podziękował dzieciom za odwiedziny i życzył bezpiecznego powrotu do domu. Władze gminy reprezentowali też radny Tadeusz Sarlej i skarbniczka Dorota Żywioł.

Na koniec ukraińscy goście mieli okazję wysłuchać koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol”.

mn Fot. Marek Nycz

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content