Przejdź do treści

Działania wadowickiej drogówki na rzecz bezpieczeństwa na drodze

Informacje, 06 września 2023 09:03

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach realizują działania na drogach powiatu, mające na celu poprawę bezpieczeństwa. W miniony piątek policjanci ujawnili aż 94 wykroczenia.

Funkcjonariusze ruchu drogowego systematycznie realizują działania na drogach powiatu, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oprócz stanu trzeźwości kierowców czy rozwijanej przez nich prędkości, mundurowi sprawdzają również stan techniczny pojazdów oraz ważność badań technicznych.

Takie działania, ukierunkowane na kontrolę stanu technicznego pojazdów z uwzględnieniem pojazdów powodujących nadmierną emisję hałasu, odbyły się na terenie powiatu wadowickiego 1 września br. w godz. 17.00 do 1.00. Zaangażowani w nie byli policjanci ruchu drogowego z Wadowic oraz funkcjonariusze sąsiednich jednostek powiatu. Tego dnia policjanci wylegitymowali 73 osoby, ujawnili 94 wykroczenia w ruchu drogowym, nałożyli 85 mandatów karnych, z czego 33 mandaty były nałożone na kierujących za stan techniczny pojazdu. Ponadto policjanci skierowali 2 wnioski do sądu o ukaranie i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych za usterki stanu technicznego.

Policjanci apelują do użytkowników i właścicieli pojazdów o przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku przeprowadzania badań technicznych i dbanie o właściwy stan pojazdu. W szczególności należy sprawdzać sprawność układu jezdnego i hamulcowego, światła oraz na bieżąco uzupełniać płyny eksploatacyjne. Pamiętajmy również o właściwym stanie wycieraczek do szyb. Bez względu na porę roku i warunki pogodowe, wymienione elementy mają szczególne znaczenie w zakresie bezpieczeństwa podczas jazdy.

KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content