Przejdź do treści

Działania „Bezpieczny Przejazd”

Informacje, 21 sierpnia 2023 07:46

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na drogach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic wykorzystują różnego rodzaju sprzęt. W trakcie ostatniej akcji przeprowadzonej w dniu 17.08.2023r. ich pracę ponownie wspierał bezzałogowy statek powietrzny. Dron ponownie okazał się niezastąpiony, tym razem podczas działań „Bezpieczny Przejazd” przeprowadzonych na ternie miasta Andrychów.

Pod szczególnym nadzorem patroli z Wadowickiej Drogówki znalazły się przejazdy drogowo kolejowe na ulicach Tkackiej i Grunwaldzkiej w ciągi linii kolejowej nr 117 Kalwaria Zebrzydowska – Bielsko Biała. Miejsca te wytypowano jako miejsca szczególnie niebezpieczne z uwagi na liczne w ostatnim czasie zdarzenia z udziałem pociągów.

Policjanci wspólnie z przedstawicielem PKP z góry obserwowali zachowania kierujących na przejazdach oznakowanych znakami B-20 Stop. Podczas działań, policjanci ruchu drogowego już w trakcie pierwszej godziny działań ujawnili kilkanaście wykroczeń. Kierowcy, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów, ponieśli konsekwencje.

Wystawiono 11 mandatów karnych i sporządzono jeden wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Wadowicach – kierujący pomimo nagrania, gdzie widzimy jak nie zastosował się do znaku STOP, nie poczuwał się do winy i nie przyjął nałożonego przez funkcjonariuszy mandatu karnego. Teraz zamiast 300 zł i 8pkt karnych grozi mu grzywna w wysokości do 30 000 zł i wspomniane wcześniej 8 punktów.

Po raz kolejny apelujemy do pieszych i zmotoryzowanych użytkowników dróg o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach przejazdów drogowo kolejowych. Wszyscy użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze, zależy własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby respektować przepisy i stosować się do oznakowania, chwila nieuwagi na przejeździe, może kosztować życie nasze lub innych osób!

Źródło: KPP w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content