Przejdź do treści

Dyrektorka CKiW odchodzi

Informacje, 30 listopada 2017 14:30

Podczas dzisiejszej sesji (30.11.17) radni Rady Miejskiej dowiedzieli się, że ze stanowiska odchodzi dotychczasowa dyrektorka Centrum Kultury i Wypoczynku, Aneta Wądrzyk. Przegłosowali też dotację dla CKIW.

Podziel się

Sprawa ma szerszy kontekst – kwestię finansowego niedoboru w budżecie Centrum w wysokości 660 tys. zł. Tyle bowiem potrzeba do rocznego domknięcia finansowego największej andrychowskiej instytucji kultury. W przerwie zebrała się nawet komisja gospodarcza, aby zaopiniować projekt uchwały. Podczas procedowania, przed samym głosowaniem rozwinęła się gorąca dyskusja i pretensje kilkorga radnych o zaistniałą sytuację, adresowane do burmistrza. Radni mówili, że zmiana na stanowisku dyrektora CKiW powinna była zapaść dużo wcześniej. Potem radny Wiesław Mikołajek oświadczył, że mimo swej krytycznej oceny działalności CKiW, będzie głosował za przyznaniem dotacji, aby pracownicy – którzy nie są niczemu winni – otrzymali wypłaty. Jego opinię podzielili inni radni.
Na sam koniec burmistrz Tomasz Żak oświadczył, że po rozważeniu wszelkich „za” i „przeciw”, po przeanalizowaniu sytuacji w Centrum podjął decyzję o zmianie na stanowisku szefa CKiW. Dyrektorka złożyła dymisję ze stanowiska, a burmistrz ją przyjął. Od 1 grudnia Aneta Wądrzyk nie sprawuje już swojej funkcji.
Radna Alicja Studniarz pytała jeszcze, w jakim trybie została zwolniona dyrektorka, sugerując zwolnienie dyscyplinarne. Tomasz Żak odpowiedział, że nie było przesłanek ani podstaw do takiej formy zwolnienia, a dzisiejsze niedobory w Centrum są wynikiem nakładających się zaległości jeszcze z poprzedniego roku.
W sesji wzięło udział kilkoro pracowników CKiW, ale żaden nie zabrał głosu. mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content