Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Dyrektor ZOMK w Radiu Andrychów

Informacje, 12 sierpnia 2019 09:23

Gościem „Rozmowy dnia” w Radiu Andrychów był dziś Grzegorz Góra, dyrektor Zespołu Obsługi Mienia Komunalnego.

Podziel się

Szefa ZOMK pytaliśmy m.in. o najem socjalny lokali dla najbardziej potrzebujących. -Nie chcę nikogo odstraszać, ale rekordziści czekali na taki lokal nawet dziesięć lat – mówił Grzegorz Góra. – To minimum to rok, dwa albo trzy, tyle trzeba jednak odczekać. Wszystko zależy od momentu, w którym dana osoba składa wniosek. Jeśli stanie się to wtedy, gdy komisja przeprowadza weryfikację wszystkich wniosków, to fajnie, bo możemy taki wniosek sprawdzić i ocenić od razu. Niestety, jeżeli wniosek zostanie złożony po weryfikacji, to gorzej, bo następna weryfikacja następuje po zrealizowaniu aktualnych przydziałów.
W ubiegłym roku, rekordowym od wielu lat przydzielono w gminie Andrychów dwadzieścia mieszkań na zasadzie najmu socjalnego. Z obecnej, zatwierdzonej przez burmistrza listy do zrealizowania jest jeszcze 35 przydziałów. Spodziewane jest przyspieszenie, gdyż na ukończeniu jest pierwszy budynek komunalny przy ulicy Batorego, a zaplanowano kolejne cztery. W każdym ma powstać trzynaście mieszkań.
Natomiast w Andrychowie skończył się boom na wykup mieszkań komunalnych. W latach 2008 – 2014 sprzedano ich 240. Obowiązywały wówczas bonifikaty i można było stać się właścicielem lokalu za 20 lub 30 proc. jego wartości. Obecnie bonifikaty już nie obowiązują. Od 2015 r. nie sprzedano ani jednego mieszkania komunalnego.

jd  Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content