Przejdź do treści

Dwugłos Polki i Irańczyka w Polsce…

Informacje, 01 listopada 2023 10:30

3 listopada (piątek, godz. 16.00) Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie zaprasza na wykład "O poezji polskiej i perskiej, czyli dwugłos Polki i Irańczyka w Polsce". Prowadzącymi będą: mgr Anna Rychter, mgr Jadwiga Janus oraz gość z Iranu pan Michał Rezazadech.

Jestem pewna, że będzie to niezwykle interesujące spotkanie, nie tylko ze względu na temat wykładu, ale także ze względu na osoby ten wykład prowadzące. O poezji polskiej i perskiej o wpływie tej drugiej na tą pierwszą, rozmawiać będą: andrychowianka, absolwentka filologii irańskiej Anna Rychter oraz Irańczyk z krwi i kości Michał Rezazadech – Mówi Jadwiga Janus

Michał Mohammadreza Rezazadeh znany jest z kanału na platformie YouTube – Irańczyk w Polsce. Pochodzę z Starej Persji, mam dużo poezji w sercu i ciężką kulturę na plecach. Staram się nosić to i pokazać, jak fajni mogą być ludzie z innych narodów, którzy mieszkają w Polsce. Uwielbiam Polskę i Polaków. Przyprowadziłem się tutaj w 2017 roku i nauczyłem się mówić po polsku. Wybrałem sobie „Michała, żeby lepiej się integrować z Polakami i ich nie wystraszyć mówiąc „Mohammadreza”, co jest moim irańskim imieniem. – pisze o sobie na znanej aplikacji.

Spotkanie będzie okazją do rozmową o poezji i wysłuchania wierszy w dwóch językach, polskim oraz perskim.

Zapraszamy! 3 listopada – Klub Osiedlowy przy ul. Lenartowicz 7 – godz. 16.

2 listopada po godz. 10 zapraszamy do wysłuchania audycji, w której gościć będą Jadwiga Janus i Anna Rychter. Dzień później – 3 listopada nasze studio odwiedzi Michał Rezazadech! Także po godz. 10!

red

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content