Czy warto wyjechać, kiedy w grę wchodzi wyłącznie jeden nocleg? Jak zaplanować taki wyjazd z partnerem? Dowiedz się, czytając poniższy tekst.
Wyjazd? Tak, ale nie za daleko
Jeśli macie do dyspozycji wyłącznie dwa dni, nie marnujcie tego czasu na dojazdy. Mieszkając na Wybrzeżu, nie warto wybierać się do Zakopanego czy Karpacza, podobnie podróż z Wrocławia na Mazury będzie zbyt uciążliwa, żeby taki wypad przyniósł Wam oczekiwane korzyści.
Lepiej wybrać bliższą okolicę – mieszkańcy Śląska mogą np. spędzić czas w licznych zamkach w ich okolicy, z Wielkopolski blisko na pojezierza i do lasów, a z Trójmiasta na Kaszuby. Polski krajobraz jest na tyle urozmaicony, że wyjeżdżając niemal z każdego miejsca na odległość 100 – 150 km można poczuć odmienny klimat.
Dobra organizacja to podstawa
Zawsze można pójść na żywioł i wyjechać nie planując niczego. Jeśli lubicie takie rozwiązania i związane z nimi ryzyko, dlaczego nie podjąć tej rękawicy? Jeżeli natomiast cenicie sobie spokój i komfort, lepiej zaplanujcie przynajmniej nocleg, a najlepiej jeszcze przed dotarciem na miejsce zorientujcie się, co i gdzie można zjeść, a także co warto zobaczyć w okolicy.

W ten sposób zaoszczędzicie mnóstwo czasu na miejscu, przeznaczając go nie na szukanie hotelu czy pensjonatu oraz restauracji i barów, lecz na wypoczynek i zwiedzanie.
Pamiętajcie, że to wyjazd we dwoje
Wyjeżdżając wyłącznie z partnerem, warto zadbać o Waszą relację. Niech wspólna, miła kolacja w restauracji nie będzie zakończeniem tak wspaniale rozpoczętego wieczoru! Jeśli pogoda dopisuje, warto pójść na spacer albo do klubu, w zależności od Waszych preferencji. Wspaniały dzień zakończcie wspólną kąpielą, a następnie masażem – choćby z użyciem olejków z EasyToys. Zaopatrzycie się tam także w inne akcesoria – gadżety erotyczne, które oczywiście również możecie wykorzystać podczas wspólnego wyjazdu.
Jak szukać atrakcji w okolicy?
Jeśli zastanawiacie się przed wyjazdem, co warto zobaczyć i zwiedzić w najbliższej okolicy Waszego miejsca pobytu, oczywiście nieocenionym źródłem wiedzy jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pytania o atrakcje, najlepsze restauracje i ciekawe miejsca, a natychmiast dostaniecie zwrotne informacje niemal o każdym pięknym zabytku, terenie zielonym, punkcie widokowym, gastronomicznym czy innych, specyficznych dla danego regionu atrakcjach.

Będąc już na miejscu, warto również zapytać w recepcji o kilka poleceń – trzeba jednak uważać w tym przypadku. Dość często polecanie przez recepcjonistów określonych restauracji, dyskotek czy barów jest związane z ich zarobkiem, a nie obiektywną opinią. Natomiast raczej spokojnym można być jeśli chodzi o zabytki, pomniki przyrody czy konkretne miejsca w Parkach Narodowych.
Kiedy wyjechać? Kiedy wracać?
Na dwudniowy wypad oczywiście najlepiej wyruszyć jak najwcześniej, żeby szybko dotrzeć na miejsce docelowe. Podobnie z wyjazdem do domu – warto opuścić miejsce pobytu jak najpóźniej i w ten sposób przedłużyć sobie krótką podróż. Problemem mogą okazać się godziny rozpoczęcia i zakończenia doby hotelowej, która zwykle trwa od godziny 15 – 16 do 10 – 11 dnia następnego. Przy niewielkim ruchu zwykle jednak da się zameldować wcześniej oraz opuścić pokój znacznie później.