Przejdź do treści

Dwie szkoły za jednym razem

Informacje, 12 lipca 2016 09:29

Trwa odnawianie elewacji na Gimnazjum Nr 1 i na Szkole Podstawowej Nr 2. Od strony dziedzińca, gdzie są już nowe tynki, widać, jak bardzo zmieni się ten szkolny kompleks budynków.

Podziel się

Wczoraj – 11 lipca – razem z burmistrzem Tomaszem Żakiem odwiedziliśmy to miejsce. W tej chwili przechodnie jeszcze nie widzą zakresu prac, bo wszystko dzieje się wokół szkolnego podwórka. Ekipy firmy „Lurka” z Makowa Podhalańskiego, która wygrała przetarg, cały czas pracują na wysokich rusztowaniach. Minęło zaledwie kilka tygodni wakacji, a prace nad wewnętrzną elewacją już dobiegają końca. Zanim zadzwoni pierwszy dzwonek, wszystko będzie gotowe również od frontu.  Ściany mają kolor złamanej bieli, jak barwa gołębi – to bardzo popularny, żeby nie powiedzieć modny dziś kolor w aranżacji architektury. 
Obecny zakres prac nie obejmuje jeszcze nowej części, frontalnej Gimnazjum Nr 1, ale jak mówi Mirosław Wasztyl, zastępca burmistrza, będzie na to osobny przetarg i niebawem i ta część będzie miała nową elewację. Obecne prace, które wykonuje ta sama firma budowlana, która robiła plac zabaw przy stawie. Koszt nowych tynków to 310 tys. zł. 
Na koniec przypomnijmy, że w ubiegłym roku na całym kompleksie szkół SP 2 i Gimn. Nr 1 wymieniony został dach. Po tym sezonie najstarszy budynek szkolny w Andrychowie zyska nowe oblicze.
mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content