Przejdź do treści

Dwa promile, próba przekupstwa i agresywne zachowanie kierowcy

Informacje, 18 lipca 2016 11:20

​W sobotę 16 lipca andrychowscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna próbował też przekupić funkcjonariuszy.

Podziel się

Do zdarzenia doszło w Brzezince Górnej, gdzie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Lublin („kierujący jechał w sposób, budzący wątpliwości co do stanu trzeźwości kierującego”). Badanie wykazała dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy. 

Mężczyzna został poproszony o okazanie uprawnień do kierowania pojazdem i wtedy kilkakrotnie proponował  policjantom pieniądze w kwocie dwóch lub trzech tysięcy złotych w zamian za odstąpienie  od wykonania czynności służbowych i nie zabieranie mu prawa jazdy. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że tego rodzaju propozycja stanowi przestępstwo, a o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego Komisariatu Policji. Na tym nie koniec. Jak informuje rzeczniczka policji Elżbieta Goleniowska-Warchał, w tym momencie mężczyzna zaczął się zachowywać agresywnie. Dlatego trafił na komisariat i został osadzony w areszcie. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej, kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu,  naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i znieważenie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content