Przejdź do treści

Dużo rzucali, ale mało trafiali. Hustlerzy Andrychów rozbici przez Big Bad Wolf

Sport, 09 października 2022 21:18

Nie udało się Hustlerom Andrychów zrehabilitować za zeszłotygodniową porażkę z Maximus Team. W późne niedzielne popołudnie wyraźnie ulegli drużynie Big Bad Wolf.

Występujący w II lidze Bielskiej Ligi Koszykówki andrychowscy Hustlerzy rozpoczęli sezon znakomicie. Po dwóch wygranych przyszła jednak niespodziewana, bo pierwsza w historii porażka z wadowickim Maximus Team. Dziś ekipa znad Wieprzówki chciała sobie powetować to niepowodzenie, choć wiedziała, że w starciu z Dużym Złym Wilkiem, jak na polski tłumaczy się nazwę ich rywali, o triumf łatwo nie będzie. I faktycznie po pierwszej kwarcie to rywale prowadzili, ale tylko jednym punktem. Niestety dwie kolejne odsłony były w wykonaniu andrychowian bardzo nieudane. Wypracowaną w II i III kwarcie przewagę przeciwnicy dowieźli do końcowej syreny.

O niepowodzeniu Hustlerów zdecydowała w dużej mierze nieskuteczność. Za 2 punkty trafili jedynie 14 razy na 40 oddanych rzutów (35 proc.). Jeszcze bardziej szwankowały rzuty z dystansu. Andrychowianom wpadło zaledwie 8 „trójek” na 34 podjęte próby (23,5 proc.). W tej sytuacji nawet skuteczniejsza od przeciwników gra na tablicach (Hustlerzy mieli o 8 zbiórek więcej) niewiele pomogła. Rywale skutecznie wyłączyli też z gry kapitana Hustlerów – Bartosza Sierpa, który oddał zaledwie dziewięć rzutów i zakończył mecz z dorobkiem zaledwie 7 punktów, gdy we wcześniejszych spotkaniach zdobył ich grubo ponad 20.

Andrychowianie zajmują obecnie czwarte miejsce i mają tyle samo punktów (6), co prowadzący Maximus Team oraz NSBB i Big Bad Wolf, które rozegrały o jeden mecz mniej. Natomiast zespoły plasujące się za plecami Hustlerów stoczyły nierzadko dwa, a w jednym przypadku tylko jedne zawody.

Big Bad Wolf – Hustlerzy Andrychów 75:57 (19:18, 24:14, 21:13, 11:12)
Hustlerzy: Janusz Cholewa (9 pkt., 4zb., 2 as.), Marcin Jarosz (0 pkt., 10 zb.), Wiktor Majewski, Patryk Maryon (15 pkt., 6 zb.), Grzegorz Obrzud (5 pkt. 1 zb., 1 as.), Karol Rokowski, Łukasz Sajdak (11 pkt., 4 zb., 3 as.), Bartosz Sierp (7 pkt., 8 zb., 8 as.), Krzysztof Szumowski (10 pkt., 15 zb., 2 as.)

 woc Fot. Hustlerzy Andrychów/Facebook

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content