Przejdź do treści
Reklama

DUŻE LITERY – książki nie tylko dla seniorów

Kultura, 13 lutego 2021 18:55

W andrychowskiej bibliotece znaleźć można serię książek z dużymi litrami, które kierowane są przede wszystkim do seniorów i osób z dysfunkcją wzroku. - Chcemy, aby tego typu publikacje były dostępne dla każdego, kto ma na nią ochotę. Bez względu na to, czy widzi dobrze, czy też nie – informują pracownicy biblioteki.

Wielu czytelników rezygnuje z książek ze względu na słaby wzrok. Dlaczego, aby ułatwić im korzystanie z naszego księgozbioru, posiadamy serię książek z dużymi literami, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie osobom słabowidzącym. Seria z dużymi literami została stworzona z myślą o osobach, które kochają książki, ale jednocześnie mają problemy ze wzrokiem i nie mogą swobodnie czytać. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy w trosce o swój wzrok wolą sięgnąć po książki wydrukowane większym fontem.

Wszystkie propozycje dostępne są w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Andrychowie. Można przyjść osobiście, z zachowaniem środków ostrożności, o których piszemy TUTAJ. Zachęcamy do korzystania z katalogu online, gdzie możecie zarezerwować sobie interesującą Was pozycję.

Oprac p

Podziel się
Skip to content