Przejdź do treści

DUO Ścierański/Dębski || Koncert przy Lampce || XX lecie Kina Centrum

Informacje, 08 września 2023 13:19

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że Kino „Centrum” w tym roku będzie obchodzić swoje XX urodziny! Z tej okazji WCK przygotowało dla odbiorców wiele wydarzeń. Urodziny wypadają 26 września, ale świętować będziemy już od 22 września 2023 r. Rozpoczniemy w piątek o 19:00 w sali kameralnej klimatycznym koncertem filmowo – jazzowym z cyklu „przy lampce” wystąpi – Duo – Krzysztof Ścierański i Krzesimir Dębski.

Krzesimir Dębski to polski kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny. Studiował w klasie kompozycji Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę pod kierunkiem Witolda Krzemieńskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Od 1980, jako lider zespołu jazzowego String Connection, koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Uczestniczył w wielu festiwalach, m.in. w Reno, Paryżu, Berlinie, Norymberdze, Helsinkach, Hadze, Montrealu i Baden-Baden. Krzesimir Dębski nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych. Skomponował ponad 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad 50 filmów fabularnych i dokumentalnych, tworzy także muzykę teatralną (ponad 40 premier) i eksperymentalną.

Krzysztof Ścierański, od ponad trzydziestu lat uznawany przez miesięcznik Jazz Forum za najlepszego polskiego basistę. Koncerty Krzysztofa Ścierańskiego to dawka niesamowitej energii, ciepła i wrażliwości. Jako kompozytor, ma umiejętność ciągłego przetwarzania swojej muzyki, przez co jest ona ciągle żywa oraz zaskakuje oryginalnością wykonań. W jego twórczości dominuje jazz, ale też pojawia się kompilacja muzyki funk z rytmami Afryki, salsa czy rythm’n’blues. Gitarzysta współtworzył legendarny zespół Laboratorium, a także Air Condition oraz String Connection. Współpracuje z najważniejszymi polskimi muzykami i wokalistami.

Bilety:
80 zł w przedsprzedaży / 100 zł w dniu koncertu

DUO Krzysztof Ścierański i Krzesimir Dębski | „Koncert przy lampce” z okazji XX-lecia kina Centrum w Wadowicach | 22 września, godz. 19:00 | sala kameralna Wadowickiego Centrum Kultury.

Źródło: WCK w Wadowicach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content