Przejdź do treści

Drzewo życia Anety Lachendro

Kultura, 21 stycznia 2023 12:02

Malarstwo Anety Lachendro przyciągnęło tłum zainteresowanych na wczorajszy wernisaż. Przepełniona radością i niezmiernie wzruszona autorka wystawy, z ogromnym uśmiechem na twarzy witała wszystkich przybyłych gości.

Wystawa „Drzewo życia” to najnowszy cykl obrazów Anety Lachendro malowanych głównie na dykcie. Ściany holu MDK ozdobiło ekspresyjne malarstwo w dużym formacie. Sama autorka przyznała, że czas na tworzenie ma zazwyczaj w nocy, wtedy może się skupić i działać twórczo.

Na codzień pracuje jako instruktor w WDK w Inwałdzie, prowadzi kursy malarstwa i rysunku oraz kształci dzieci i młodzież w grupie teatralnej. 

Na otwarciu wystawy obecni byli przedstawicie Urzędu Miejskiego, dyrektor CKiW, który pogratulował autorce wystawy, zaprzyjaźnieni artyści, rodzina i przyjaciele, dawni i obecni uczniowie artystki oraz wszyscy Ci, którzy z ogromną przyjemnością uczestniczą w kulturalnych wydarzeniach w naszej gminie.

Osoby, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć we wczorajszym wernisażu, mogą zobaczyć wystawę w MDK w Andrychowie do 26 lutego 2023. Pani Aneta obecna jest również w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco prezentuje swoje prace.

Zachecamy do odwiedzenia Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie.

p Fot. ZB

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content