Przejdź do treści

Drugi obiekt socjalny po odbiorze prac budowlanych

Informacje, 16 stycznia 2023 12:35

Dziś (16 stycznia) odbył się zapowiadany odbiór prac budowlanych drugiego budynku socjalnego przy ulicy Batorego. Na ukończeniu jest też trzeci obiekt, który powinien być gotowy do czerwca.

Drugi obiekt socjalny po odbiorze prac budowlanych.

Przypomnijmy, iż samorząd andrychowski zaplanował postawienie czterech budynków socjalnych, po trzynaście mieszkań w każdym. Jeden już zasiedlono kilkanaście miesięcy temu. Natomiast drugi właśnie został ukończony. Na miejsce przybyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego z wiceburmistrzem Mirosławem Wasztylem i kierownikiem Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Szymonem Wnęczakiem. Był też obecny dyrektor Zespołu Obsługi Mienia Komunalnego Grzegorz Góra. To ta instytucja, zarządzająca obiektami komunalnymi, ma pod swoją pieczą budynek socjalny, a wkrótce przejmie dwa kolejne. Na czwarty ogłoszono już przetarg.

Nowy budynek prezentował zebranym właściciel kęckiej firmy budowlanej DTM Daniel Kaczmarz wraz ze współpracownikami. Powiedział on nam, że realizacja inwestycji, która rozpoczęła się w lipcu 2021 roku, wcale nie była łatwa, bo na przeszkodzie stawał m.in. ogromny wzrost cen materiałów budowlanych. Szczęśliwie dzięki dobrej współpracy z burmistrzem i pracownikami Urzędu Miejskiego udało się zaradzić problemom.

Podczas dzisiejszej wizytacji reprezentanci władz gminy i ZOMK zaglądali niemal do każdego kąta. Nie omieszkali też pooglądać trzeci budynek. Druga część spotkania odbyła się już w magistracie, gdzie spisano protokół z odbioru prac budowlanych.

jd Fot. Jacek Dyrlaga i Julia Smolec

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content