Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Drogowy przestępca zatrzymany

Informacje, 19 listopada 2020 10:37


Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 23-latka, który po amfetaminie wsiadł za kierownicę samochodu. Drogowy przestępca wpadł, bo jechał niesprawnym pojazdem. Oprócz przestępstwa drogowego, podejrzany odpowie również za posiadanie marihuany oraz jej udzielanie.

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, doszło 17 listopada na trasie Kęty – Andrychów (DK52). Tuż po 19.00 w Bulowicach na ulicy Bielskiej policjanci zauważyli wjeżdżający na stację paliw samochód marki Honda. Pojazd zwrócił uwagę mundurowych złym stanem technicznym. Reagując na wykroczenie policjanci podeszli do samochodu, aby dokonać kontroli. W trakcie czynności mundurowi wykryli wycieki płynów eksploatacyjnych oraz nadmiernie zużyte ogumienie. Informując kierowcę, którym okazał się 23 – letni mieszkaniec gminy Kęty, funkcjonariusze dostrzegli, że najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem narkotyków. W związku z tym mężczyznę poddano badaniu narkotestem. Tester w ślinie kierowcy wykazał amfetaminę. Następnie policjanci przeszukali pojazd, w którym znaleźli siedem woreczków foliowych z marihuaną. Kierowca został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.
W trakcie prowadzonych czynności policjanci pionu kryminalnego ustalili, że 23 – latek był nie tylko amatorem narkotyków, ale również ponad 50 razy udzielił marihuany innej osobie. W związku z powyższym jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, posiadanie i udzielanie marihuany innej osobie.
Za prowadzenie pojazdu po użyciu narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie oraz udzielanie środków odurzających grozi kara po 3 lata pozbawienia wolności.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Reklama
baner-Narodowy-Spis-Powszechny-2021
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
gabinet dietetyczny-baner
Reklama
Skip to content