Przejdź do treści

Drogówka przerwała jazdę pijanemu kierowcy citroena

Informacje, 05 września 2022 11:38

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 43–letniego mieszkańca gminy Kęty. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

W poniedziałek (29.08.2022) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 7 w Bulowicach na ulicy Zamkowej wypatrzyli citroena, który nie trzymał prostego toru jazdy.

Mundurowi natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Gdy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. W chwili gdy kierujący opuścił szybę w drzwiach pojazdu funkcjonariusze wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 43–letniego mieszkańca gminy wykazało 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content