Przejdź do treści

Droga w Rzykach po odbiorze

Informacje, 12 września 2022 20:02

Wiele osób mówi, że najpiękniejszy widok dla samorządca to ten, gdy… leje się (bądź wyleje) asfalt. To prawda, ale jak chodzi o prace na drogach, to widok nowych chodników czy ścieżek rowerowych też niezmiernie raduje oczy.

Dziś w Rzykach dokonano odbioru końcowego zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1738K w km od 0+580 do km 1+415 w miejscowości Rzyki, Powiat Wadowicki”. Pod tą nazwą kryje się wykonanie ponad 800-metrów chodnika i ścieżki rowerowej przy trakcie prowadzącym na Praciaki. Prace przeprowadziła ta sama firma, która kilka lat temu wybudowała pierwszy odcinek ciągu pieszo-rowerowego przy tej ulicy, czyli Bruk-Spec M. Gancarczyk ze Śleszowic. Koszt obecnych robót to ok. 2 mln złotych, z czego ok. 1,1 mln zł to dofinansowanie dla powiatu z Rządowyego Funduszu Rozwoju Dróg.

W dzisiejszym odbiorze uczestniczyli m.in. starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Adam Kubik. Przy okazji dodajmy, że w gminie Andrychów właśnie trwają m.in. prace przy budowie kolejnego, tym razem ok. 700-metrowego odcinka chodnika przy drodze powiatowej 1737 K Andrychów – Rzyki Jagódki. Roboty finansuje powiat razem z gminą. (fot. przedostatnie).

Natomiast ostatnio zakończyły się roboty przy budowie niewielkiego (ok. 180-metrowego), ale oczekiwanego przez mieszkańców fragmentu chodnika przy ul. Racławickiej w Sułkowicach-Bolęcinie. Także ta inwestycja warta ok. 300 tys. zł była finansowana zarówno z budżetu powiatu, jak i gminy Andrychów.

Źródło: Powiat Wadowicki

Podziel się
Skip to content