Przejdź do treści

Droga do sukcesu

Informacje, 05 lutego 2016 08:18

​Ścieżka do kariery wiedzie czasami przez różne trudności i wyrzeczenia. Wiele osób z naszego regionu wykazało się uporem, konsekwencją w drodze do sukcesu. Są to osoby ze świata biznesu, sportu, nauki czy też kultury.

Podziel się

A w jaki sposób osiągnęli swój sukces? Czy przyszedł on łatwo, czy był splotem szczęśliwych zbiegów okoliczności?  Te pytanie nurtują cztery uczennice profilu humanistycznego z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie, które biorą udział w projekcie społecznym: Zwolnieni z Teorii, który  jest kierowany do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. Wszyscy, którym uda się dokończyć projekt, dostają certyfikaty z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności. Najlepsi zostają wyróżnieni prestiżowymi tytułami – czytamy na stronie twórców tej ogólnopolskiej olimpiady. 

Temat pomysłu Dominiki Rajdy, Weroniki Kiszczak, Kariny Ramendy oraz Magdaleny Dubiel brzmi: Znajdź swój cel. Znajdź swój głos. Jak możemy wyczytać z ich profilu na Facebooku: Podczas trwania naszego projektu będziemy organizować publiczne spotkania z młodzieżą oraz osobami z naszych okolic, które osiągnęły sukces. Naszym celem jest zachęcenie ludzi do uwierzenia w swoje możliwości i nie poddawania się oraz wytrwałego dążenia do celu. Poprzez nasz projekt chcemy udowodnić, że można osiągnąć sukces poczynając od zera oraz, że w dążeniu do celu nie mogą przeszkodzić: sytuacja materialna, pochodzenie i metryka. W marcu odbędzie się spotkanie z andrychowskimi ludźmi sukcesu. Będziemy śledzić na bieżąco rozwój tej społecznej inicjatywy. (kp)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content