Przejdź do treści

Dramatyczny wyścig z czasem – Zosia potrzebuje najdroższego leku świata!

Informacje, 21 lutego 2023 14:19

Trwa zbiórka dla chorej na SMA Zosi Pająk ze Skawinek. Niestety w dalszym ciągu potrzeba ponad 5 milionów złotych...

Zosia urodziła się 4 maja 2022 roku. Nic nie wskazywało na to, że w jej organizmie czai się śmiertelna choroba…rdzeniowy zanik mięśni

Zosię spotykają w jej krótkim życiu same nieszczęścia… Przyszła na świat z okrutną chorobą, jaką jest SMA. Wychowuje się w niepełnej rodzinie… Jej biologiczna mama jest niepełnosprawna intelektualnie. Nie jest w stanie zawalczyć o Zosię, choć bardzo ją kocha… – pisze na portalu siepomaga.pl Pani Paulina – ciocia dziewczynki, która wspólnie ze swoją mamą (babcią Zosi) założyły zbiórkę.

Dziewczynka szybko rośnie – waży ponad 10 kg, co paradoksalnie zmniejsza jej szansę na powrót do zdrowia. Preparat Zolgensma powstrzymujący chorobę może przyjąć do wagi 13,5 kg.

Walka z czasem trwa i nabiera tempa. Zbiórkę dedykowaną Zosieńce wsparło ponad 55 tysięcy osób. Armia ludzi dobrej woli organizuje kiermasze, imprezy charytatywne i licytacje, z których całkowity dochód jest przekazywany na zbiórkę leku. Niestety to nie wystarcza, nadal brakuje astronomicznej kwoty – ponad 5 mln zł.

Zolgensma uważany jest za jedną z przełomowych technologii lekowych stosowaną w leczeniu najmłodszych pacjentów. Lek podawany jest jednorazowo poprzez wlew dożylny.

Najmłodsi, którzy już przyjęli lek, dzisiaj potrafią samodzielnie siedzieć, stać, znakomita większość z nich zaczyna samodzielnie chodzić. 

Pomóżmy Zosi Pająk i jej rodzinie spełnić marzenia – żyć – uzbierać na najdroższy lek świata. Na przykładzie Oliwierka Komana widzimy, że jest to realne!

Zbiórkę dla Zosi możemy wesprzeć dokonując wpłat lub przekazując 1,5 % podatku – wszystkie szczegóły znajdą Państwo na portalu >>>siepomaga.pl

Zapraszamy także do udziału w licytacjach >>>Licytacje-Zosia SaMosiA

ap, Fot. Facebook Zosia SaMosiA. Zosia Pająk kontra SMA

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content