Przejdź do treści

Dożynki w Inwałdzie A.D.2022

Kultura, 01 września 2022 13:50

W niedzielę 28 sierpnia 2022 r. w Inwałdzie odbyła się impreza dożynkowa, którą zorganizowało miejscowe Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich, przy wsparciu sympatyków. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Uroczystość składała się z dwóch części. Rano miało miejsce poświęcenie wieńców przed kościołem oraz uroczysta procesja i Msza Święta. Po nabożeństwie na wiernych czekały panie z Koła Gospodyń z drobnym poczęstunkiem. Następnie starostowie, gospodynie i muzycy wyruszyli na objazd wsi. Odwiedzono wszystkich inwałdzkich gospodarzy oraz osoby zaangażowane w życie społeczne wsi, by wręczyć im wieńce dożynkowe.

Druga część dożynek odbyła się popołudniu w sali Wiejskiego Domu Kultury w Inwałdzie. Na uroczystym spotkaniu pojawili się m.in. Rafał Stuglik, radny Województwa Małopolskiego; Dominika Studnicka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego; Grażyna Stuglik-Nizio, sołtys wsi Inwałd; proboszcz Parafii w Inwałdzie ks. Piotr Liptak i ks. wikary Tobiasz Zoń; przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej, prezes Kółka Rolniczego Józef Trojak. Gości przywitała przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, Wanda Graboń, która jednocześnie przypomniała o aktualnej, prężnej działalności stowarzyszenia.

dr Fot. Emil Graboń, Daria Rusin i organizatorzy

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content