Przejdź do treści

Dotacje na gminne remizy

Informacje, 16 lipca 2015 13:38

​Ponad 37 tys. zł pozyskała gmina Andrychów na prace remontowo-budowlane w remizie OSP w Sułkowicach-Łęgu. 13 lipca w Osieku umowy gwarantujące przyznanie dotacji w ramach programów „Małopolskie Remizy 2015” i „Bezpieczna Małopolska 2015” wręczał Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Podziel się

Dotację otrzymali także ochotnicy z Targanic Dolnych. Kwota ponad 4,4 złotych będzie przeznaczona na doposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy i umundurowanie jednostki. 

Promesy w Osieku odbierali burmistrz Tomasz Żak, prezes OSP Targanice Dolne Józef Sordyl i prezes OSP w Sułkowicach-Łęgu Zbigniew Pietera.
– Stworzone przez nas programy udowadniają, że samorząd województwa chce współpracować z ochotniczymi strażami nie tylko od święta, ale na co dzień, poprzez konkretne wsparcie. Wiemy jak ważni jesteście dla bezpieczeństwa Małopolski i jak ważna i potrzebna jest służba strażaków-ochotników – mówił podczas wydarzenia marszałek Marek Sowa.

Przypomnijmy, że program „Małopolskie remizy” realizowany jest w województwie małopolskim od 2009 roku. Ma na celu udzielanie pomocy finansowej na wykonanie prac remontowych i budowlanych w remizach. Od 2013 realizowany jest razem z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wspiera między innymi działania termomodernizacyjne czy ograniczające niską emisję . Z kolei dzięki  konkursowi „Bezpieczna Małopolska” możliwy jest zakup sprzętu czy umundurowania potrzebnych OSP.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content