Przejdź do treści

Dotacje dla szkół w Roczynach i Inwałdzie

Informacje, 02 sierpnia 2023 10:50

Na początku lipca wojewoda małopolski Łukasz Kmita zatwierdził podział środków w ramach tegorocznego naboru do rządowego programu „Aktywna tablica”. Prawie 200 małopolskich szkół otrzyma łącznie blisko 6 mln zł. Po 35 tysięcy złotych otrzymają dwie placówki z gminy Andrychów - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach i Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie.

baner informacja-Radio-Andrychów

Szkoły wzbogacą się o nowe pomoce dydaktyczne, innowacyjny sprzęt i oprogramowanie oraz narzędzia do terapii. – Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024 pozwala doposażać szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, publiczne i niepubliczne. Stawiamy na efektywność procesu kształcenia. W tym przypadku szczególnie istotne jest odpowiednie dostosowanie pomocy dydaktycznych do potrzeb i możliwości uczniów. Program „Aktywna tablica” rozwija nową jakość nauczania. Poszerza zainteresowania i pasje. Ułatwia naukę i pobudza kreatywność – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Szkoły i organy prowadzące złożyły wnioski o wybrany – w zależności od indywidualnych potrzeb – sprzęt. W zestawach mogą się znaleźć się m.in. monitory interaktywne, komputery, laptopy, mobilne statywy i oprogramowanie terapeutyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

rf

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content