Przejdź do treści

Domowy agresor odpowie za uszkodzenie ciała oraz groźby karalne

Informacje, 22 września 2022 09:43

Policjanci z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 40–letniego mieszkańca Chełmka podejrzanego o groźby karalne oraz uszkodzenie ciała żony i 17–letniej córki. Mężczyzna dostał prokuratorki nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w Chełmku w ubiegłą niedzielę (18.09.2022). Tuż przed południem operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o awanturze domowej do której doszło w jednym mieszkań. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli.

Podczas rozmowy z 39–letnią mieszkanką Chełmka mundurowi ustalili, że podczas kłótni nietrzeźwy mąż uderzył ją oraz córkę, a także groził im pozbawieniem życia. Funkcjonariusze zatrzymali agresora.

Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci pionu kryminalnego zebrali dowody na podstawie których 40–latkowi zostały przedstawione zarzuty uszkodzenia ciała żony oraz groźby karalne.

Mając na względzie ochronę osób pokrzywdzonych policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.

We wtorek (20.09.br.) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych.

Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Po opuszczeniu Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu podejrzany w asyście policjantów udał się do miejsca zamieszkania z którego zabrał rzeczy osobiste, po czym opuścił mieszkanie.

Został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach w których może znaleźć schronie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym. Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta, dzięki której pokrzywdzeni uzyskają pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej, natomiast sprawca zostanie objęty nadzorem dzielnicowego.

Za uszkodzenie ciała trwające dłużej niż 7 dni, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast za groźby karalne grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do mieszkańców o reagowanie, gdy za ścianą słychać awanturę domową lub wołanie o pomoc. Powiadomienie służb i ich szybka interwencja przyczyni się do pomocy pokrzywdzonym w ich trudnej rodzinnej sytuacji, a niejednokrotnie pozwoli na uniknięcie tragicznych zdarzeń. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować o zdarzeniu.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content