Przejdź do treści

Dodatkowe pociągi na Światowe Dni Młodzieży

Informacje, 09 czerwca 2016 10:38

​Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Organizatorzy zastanawiają się nad kolejnymi rozwiązaniami logistycznymi i nad tym, jak nie dopuścić do komunikacyjnego paraliżu. Rozwiązaniem mają być dodatkowe pociągi dla pielgrzymów.

Podziel się

W powiecie wadowickim podczas Światowych Dni Młodzieży będzie kursować aż 70 dodatkowych pociągów na dobę. W sumie będzie ich 96.
Podczas majowego Konwentu Burmistrzów, Wójtów i Starosty Wadowickiego samorządowcy wystosowali apel do Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy – w sprawie zwiększenia liczby kursów pociągów pasażerskich na terenie powiatu wadowickiego podczas Światowych Dni Młodzieży.

Dla przykładu na naszej linii nr 117 Bielsko – Wadowice – Kalwaria – Kraków marszałek postanowił dołożyć 22 połączenia (obecnie jest osiem). 

Dodatkowe pociągi w powiecie wadowickim:
– Zakopane – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Kraków Płaszów  – 32 pociągi na dobę (obecnie jest sześć),
– Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Kraków Płaszów – 18 pociągów na dobę (obecnie są dwa),
– Bielsko – Biała – Andrychów – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Kraków Płaszów – 22 pociągi na dobę (obecnie jest osiem), 
– Oświęcim – Spytkowice – Brzeźnica – Kraków Płaszów – 24 pociągi na dobę (obecnie jest dziesięć).

Ostateczny kształt oferty przewozowej uzależniony jest jednak od zapewnienia finansowania przez Organizatora ŚDM lub z budżetu Państwa. Część kosztów pokryje Województwo Małopolskie. Już teraz wiadomo, że na terenie powiatu wadowickiego będzie nocować ok. 10 tys. pielgrzymów. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach 25 – 31 lipca br. Tydzień wcześniej (20-25 lipca) zaplanowano Dni w Diecezjach, które poprzedzą główne uroczystości.

źródło: powiat.wadowice.pl

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content