Przejdź do treści

Dobry rok WIZANU

Informacje, 01 czerwca 2023 13:07

Rok 2022 był wyjątkowy, takiego roku dawno nie mieliśmy w obrotach i wynikach – mówi Jerzy Chylewski, prezes Małopolskiej Spółdzielni Handlowej WIZAN. - Czego przykładem jest wynik finansowy z ponad milionowym zyskiem.

Dziś – 1 czerwca – odbyło się zebranie sprawozdawcze WIZANU, na którym Jerzy Chylewski podsumował miniony rok, który jak już wspomnieliśmy, był w jego ocenie wyjątkowo dobry. WIZAN jest największą – pod względem członków – gminną spółdzielnią, zrzeszającą blisko 900 członków. Posiada 53 sklepy, dwie hurtownie i piekarnię w Inwałdzie. Ma własny transport 13 samochodów i zatrudnia w sumie 321 osób. Obroty spółdzielni przekroczyły w ubiegłym roku milion złotych. Zysk netto to 1 mln 358 tys. zł.

Jerzy Chylewski przyznaje, że obecny rok nie jest już tak dobry, o czym świadczą wyniki pierwszego kwartału. Poza tym wysokie obroty w ubiegłym roku to w dużej części wynik… inflacji. – Sprzedaliśmy mniej towarów za większą kwotę – przyznaje prezes. I dodaje, że sporym wyzwaniem jest dla spółdzielni rozrost ogólnopolskich sieci handlowych, które już wkraczają na każdą wieś.

Po sprawozdaniu zebranie udzieliło absolutorium zarządowi i prezesowi.

n Fot. Marek Nycz

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content