Przejdź do treści

Dobry rok dla ochotników z Zagórnika

Informacje, 11 lutego 2023 20:02

W sobotę odbyło się spotkanie strażaków ochotników z Zagórnika. Zarząd jednostki uzyskał absolutorium za zeszły rok.

Sprawozdanie z działalności złożył prezes Grzegorz Kryska. W OSP w Zagórniku działa 38 czynnych członków. W Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej udzielają się 22 osoby. Strażacy z Zagórnika w 2022 roku do akcji wyjeżdżali 18 razy.

Zeszły rok był ważny dla jednostki. W maju obchodzono jej 110-lecie. Wtedy też oficjalnie wprowadzono do działań quada (pojazd był w jednostce już od stycznia). Strażacy z Zagórnika 14 razy brali udział w pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Obecny na spotkaniu burmistrz Andrychowa Tomasz Żak przekazał strażakom podziękowania za kolejny rok działań na rzecz lokalnej społeczności.

Na spotkaniu obecni byli m.in. burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, wiceburmistrz Wojciech Polak, komendant gminny OSP i zastępca dowódcy JRG PSP w Andrychowie Marek Nowak, Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich Krzysztof Wójcik, mł. bryg. w stanie spoczynku Antoni Hutniczak, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Andrychowie Anna Janeczko, prezes honorowy i członek Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Andrychowie Kazimierz Rajda.

POSŁUCHAJ

Wiceprezes i naczelnik OPS w Zagórniku Mateusz Bizoń:

rf Fot. Robert Fraś

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content