Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Dobrowolne testy na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli najmłodszych uczniów

Informacje, 12 stycznia 2021 15:05

W całej Polsce ruszyły dziś badania przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. W działaniach uczestniczą wszystkie Powiatowe Inspektoraty Sanitarne, a całość koordynowana jest przez WSSE w Krakowie.

– Inspektorzy współpracują także z przedstawicielami samorządów, jak również z Państwową Strażą Pożarną oraz Policją. Testy są dobrowolne. Dzięki wynikom będziemy mieć szerszą wiedzę o skali zakażeń wśród nauczycieli klas I-III – przekazuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita. O badaniach w Andrychowie mówi Agnieszka Gierszewska, dyrektor biura burmistrza.

Natomiast w Małopolsce – jak wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – deklarację gotowości przystąpienia do badań na obecność koronawirusa złożyło łącznie 10 479 nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. W naszym województwie do przeprowadzenia badań przygotowano 17 punktów drive-thru (głównie przyszpitalnych) oraz 23 punkty przy szkołach, gdzie będzie podjeżdżało 6 karetek „wymazowych”, koordynowanych przez WSSE w Krakowie. Badania zostaną wykonane przez 6 laboratoriów, a sfinansuje je NFZ. Tymczasem wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał informację o powrocie po feriach do szkół klas I-III.

rf

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content