Przejdź do treści

Dni Andrychowa 2023: Niedzielne koncerty z gwiazdą

Kultura, 02 lipca 2023 22:25

Niedzielną częścią Dni Andrychowa próbował rządzić deszcz. Początkowo rzeczywiście opady przeganiały widzów pod zadaszone obiekciki, ale ostatecznie nastała dobra pogoda.

Wszystko zatem odbyło się zgodnie z planem. Najpierw wystąpili laureaci organizowanego przez WDK w Inwałdzie Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Śpiewanka”. Po nich na scenie pojawiły się zespoły ludowe „Andrychów” i „Wilamowice”. Była też dodatkowa rozgrzewka dla publiczności w postaci zumby. Następnie zaprezentował się wpadającymi w ucho rytmami Brass Band z Roczyn. A po nim mocniejszym uderzeniem, ale przypadającym do gustu widzom SOMEHITS, którego grającym szefem jest Leszek Ścibik, dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Zespołowi towarzyszyły młode solistki z naszego terenu. Najwięcej widzów zgromadził koncert gwiazdy niedzielnej części Dni Andrychowa czyli Mateusza Ziółko. Koncertom towarzyszyły konkursy wiedzy o Andrychowie. Sponsorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

Sporo działo się także w sąsiedztwie sceny. Dla dzieci przygotowano mnóstwo rozrywek, otwarto stoiska handlowe i gastronomiczne. Swoje malarskie dzieła prezentowali artyści z grupy „My”.

Imprezę przygotowało Centrum Kultury i Wypoczynku, a całości patronował burmistrz Tomasz Żak. W dwudniowej imprezie wzięli udział także przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Andrychowem miast zagranicznych. O ich powitaniu pisaliśmy w osobnej publikacji tutaj.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content