Przejdź do treści

Dni Andrychowa 2022

Kultura, 13 czerwca 2022 13:44

DNI ANDRYCHOWA to cykliczna impreza kierowana do mieszkańców Gminy Andrychów w każdym wieku i znakomita okazja do wspólnej zabawy! Święto miasta w tym roku odbędzie się 25 czerwca na Placu Mickiewicza. Tradycyjnie już miejskie świętowanie wypełnione będzie muzyką rozrywkową!

W programie koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej – swoje największe przeboje zaprezentują uwielbiani przez publikę MATEUSZ MIJAL oraz zespół ENEJ!

Podczas tegorocznej imprezy nie zabraknie także występów lokalnych artystów, wystąpią:

 • Andrychowska KAPELA WUJKA JAŚKA – po śmierci Jana Bezwińskiego (Wujka Jaśka), członkowie kapeli podjęli decyzję o kontynuacji wspaniałej tradycji andrychowskiej formacji. Podczas tegorocznej edycji Dni Andrychowa kapela zaprezentuje najpiękniejsze utwory ze swojego dorobku.
 • Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW oczaruje nas wiązanką tańców krakowskich oraz śląskich, przeplatanych pieśniami ludowymi i instrumentalnymi popisami kapeli, ponadto obejrzymy krótki popis taneczno-wokalny grupy dziecięcej.
 • KONRAD – pochodzący z Rzyk artysta, jako dziecko tańczył w LZPiT ANDRYCHÓW. Dziś śpiewa, pisze teksty, robi muzykę. Jego utwór „Take Me Home” na samym Spotify zgromadził już blisko 30 000 odtworzeń i pojawił się na 310 playlistach, a ilość miesięcznych słuchaczy przekroczyła 6 000. Pojawił się również w radiu oraz zajął 3 miejsce w konkursie internetowym Dziennika Eurowizyjnego, stojąc w czołówce zaraz za Ewą Farną i Dodą. Nie spoczywa ani na chwilę, a już lada moment będziemy mogli usłyszeć jego nową muzyczną propozycję, nad którą obecnie pracuje, o intrygującym tytule „No Light In Your Eyes”…
 • zespół muzyczny KOLEKCJA – koncert KOLEKCJI będzie nie lada gratką dla fanów tego zespołu, których w Andrychowie nie brakuje. Zespół powstał w 1978 r. w Andrychowie, z sukcesami uczestniczył w wielu przeglądach kapel rockowych, organizował także dyskoteki w okolicznych domach kultury, gdzie łączył muzykę taneczną z muzyką rockową na żywo. W takiej formie zespół działał do 1982 r. Po równych 40 latach (!) nastąpiła reaktywacja grupy muzycznej KOLEKCJA. Zespół gra muzykę rockową – covery oraz własne kompozycje. Jak sami o sobie mówią – „Mimo sześćdziesięciu lat na karku wróciliśmy do muzycznych korzeni rocka, ciesząc się każdym czysto uderzonym dźwiękiem!”. Obecny skład zespołu: Zbigniew Wieroński – perkusja, Henryk Borkała – gitara, Bogdan Nowak – gitara, Paweł Kozioł – gitara basowa, Paweł Ciężkowski – wokal (Paweł zastąpił Leszka Kluskę z pierwotnego składu).


A poza sceną? Również sporo przyjemności i pyszności! Dla najmłodszych uczestników przewidziano strefę rekreacyjną (dmuchańce) oraz kącik animacyjny. Ponadto będzie można obejrzeć wystawę prac członków Stowarzyszenia Grupa Twórców MY, a także wziąć udział w warsztatach rysunku dla każdego prowadzonych przez artystów tej grupy. Dodatkową atrakcją będzie bogata strefa gastronomiczna.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Powiatu Wadowickiego. Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak. Głównym Sponsorem jest PROTECH Sp. z o.o.  Ponadto w realizację imprezy włącza się wiele osób, firm, organizacji i instytucji z terenu Andrychowa i okolic – dziękujemy za tę pomoc i ogromne zaangażowanie! Zapraszamy do wspólnego świętowania. Bądźcie koniecznie!

Dołącz do wydarzenia FB i bądź na bieżąco ===> TUTAJ

Główny Sponsor:

Sponsorzy:

Partnerzy:

 • Ochotnicza Straż Pożarna Roczyny
 • Przedsiębiorstwo handlowo-usługowe ALIMAR
 • Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna – filia Andrychów
 • Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o w Andrychowie
 • Komisariat Policji w Andrychowie
 • Straż Miejska w Andrychowie
 • Funshow.pl

Patroni medialni:

Organizator: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Źródło: CKiW w Andrychowie

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content