Przejdź do treści

Dla Andrychowa najwięcej

Informacje, 13 czerwca 2016 14:41

Kolejny raz Andrychów dostał 25 tys. euro na realizację programu integracyjnego. Tym razem wśród dziewięciu polskich samorządów tylko nam dano na projekt pełną kwotę, o jaką można się było ubiegać.

Podziel się

Decyzja zapadła 9 czerwca w europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego EACEA. Tego samego dnia Agencja opublikowała wyniki naboru na dofinansowanie projektów dotyczących Partnerstwa Miast. 
– Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że gmina Andrychów po raz kolejny otrzymała 25 000 euro na projekt zatytułowany „Kolory Solidarności. Potęga europejskich marzeń” – mówi Marcin Putyra, Kierownik Wydziału Turystyki, Sportu i Kultury. – Jest to tym bardziej ważna wiadomość, że ze 124 beneficjentów wybranych przez agencję EACEA w tym roku tylko dziewięć jest z Polski. O dofinansowanie z Polski ubiegały się 42 projekty, których liderami były polskie samorządy lub reprezentujące je organizacje. Dofinansowanie uzyskało tylko 9 polskich liderów, w tym Andrychów, który jako jedyny otrzymał całą wnioskowaną kwotę.
Projekt będzie realizowany w partnerstwie z jednym z zaprzyjaźnionych miast, najprawdopodobniej z morawskim Břeclav. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku realizowany był podobny projekt, i też finansowany ze środków unijnych. Obok Andrychowa brały w nim udział wspomniany Břeclav i łotewski Tukums. mn

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content