Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Dh Józef Cholewka „odszedł na wieczną służbę”

Informacje, 23 września 2021 13:07

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Choczni w dniu 25 września 2021 roku (sobota), godz. 11:30 Różaniec, 12:00 Msza święta żałobna, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny w Choczni.

Dh Józef Cholewka

Od 1968 roku związany z ochotniczym pożarnictwem, wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni. Zasłużony działacz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP, członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie, były członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Bielsku-Białej, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach, wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Wadowicach, były komendant miejsko-gminny Związku OSP RP gminy Wadowice i wieloletni wiceprezes–naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni, następnie honorowy naczelnik tej jednostki. Były przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach, sołtys Choczni i radny Rady Miejskiej pełniący funkcję wiceprzewodniczącego.


W czasie swojej działalności doprowadził do wszechstronnego rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni. Był wielkim propagatorem orkiestr strażackich, a orkiestra OSP w Choczni zdobywała kilkukrotnie największe osiągnięcia na krajowych przeglądach orkiestr strażackich. Od 1995 roku członek Rady Artystycznej przy Zarządzie Głównym Związku OSP RP. Organizator słynnych na całą Polskę, odbywających się od ponad 20 lat koncertów strażackich orkiestr dętych „Strażacy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Darze”, a po śmierci Papieża „Strażacy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie”. W 1998 roku był zaangażowany w organizację i tworzenie nowych struktur Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP na terenie nowo powstałego powiatu wadowickiego (1999 r.).

Śp. Druh Józef Cholewka za swoją działalność społeczną był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi, resortowymi i korporacyjnymi, m. in.:

  • Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
  • Złotym Krzyżem Zasługi
  • Medalem za Ofiarność i Odwagę
  • Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych
  • Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza
  • Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
  • Odznaką za Zasługi w Zwalczaniu Powodzi
  • i wieloma innymi.

Cześć Jego pamięci.

Łączymy się w bólu z rodziną oraz wszystkimi bliskimi zmarłego i składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach st. bryg. Paweł Kwarciak

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wadowicach dh Marian Sołtysiewicz

Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej  w Choczni dh Mariusz Jakubas

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Wadowicach

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Gospodarstwo-Dudek-w-Zagórniku-baner
Reklama
Reklama
Skip to content