Przejdź do treści

Derby w Roczynach, a Znicz zagra o podwójną stawkę!

Sport, 09 czerwca 2023 18:47

Jutro i w niedzielę zespoły z wadowickiej A klasy po raz 25 w tym sezonie zagrają o ligowe punkty. W przedostatniej kolejce dojdzie do kilku ciekawych spotkań z udziałem drużyn z gminy Andrychów.

Tę serię gier otworzy sobotni, przedpołudniowy (początek o godz. 11.00) mecz sułkowickiego Znicza z Przełęczą Kossowa. Nie będzie to może klasyczne spotkanie o „sześć punktów”, ale niemniej stawka zawodów jest większa niż trzy punkty. W ligowej tabeli dziewiąta aktualnie drużyna gospodarzy wyprzedza bowiem swoich gości zaledwie o punkt. Sułkowiczanie potrzebują zatem wygranej, aby nie tylko zapewnić sobie na koniec sezonu tę lokatę, a zarazem zachować jeszcze szanse na wyprzedzenie ósmej Wisły Łączany, która o 17.00 podejmie Gronie Zagórnik i niewątpliwie będzie faworytem tej konfrontacji.

W sobotnie popołudnie (17.00) dojdzie również do derbów gminy Andrychów. Wicelider Burza Roczyny na własnym obiekcie zmierzy się z Huraganem Inwałd. Gospodarze, którzy stracili już szanse na awans do okręgówki będą chcieli odegrać się za jesienne niepowodzenie, jakim dla nich był remis. Podopieczni Kamila Wołczyka postarają się natomiast udowodnić, że podział punktów w pierwszej rundzie nie był dziełem przypadku. Stąd niewątpliwie zapowiada się ciekawa rywalizacja.

Mecz w Roczynach będzie miał charakter charytatywny. Podczas niego zbierane będą środki na leczenie i rehabilitację 4-letniego Miłosza Ogiegło z Sułkowic.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content