Przejdź do treści

Derby na remis

Sport, 30 października 2022 20:52

W meczu kończącym dwunastą kolejkę spotkań w wadowickiej B klasie doszło do derbów gminy Andrychów. W Targanicach rezerwy miejscowego Halniaka podejmowały Leskowca Rzyki.

Patrząc na układ tabeli, to w tym spotkaniu każdy wynik wydawał się możliwy, choć wygrana gości była wątpliwa z uwagi na fakt, że w tym sezonie rzyczanie jeszcze na nikogo nie znaleźli sposobu, a zgromadzone 2 punkty zawdzięczają wyłącznie remisom. W niedzielne popołudnie dopisali do swojego konta kolejne „oczko”, co w żaden sposób nie poprawiło ich sytuacji w ligowej tabeli. Gospodarze są jednak jeszcze bardziej rozczarowani, gdyż podział punktów sprawił, że strata do drużyn ze środka stawki zamiast maleć – wzrosła, a ponadto to Halniak II był bliżej sukcesu, gdyż prowadził 2:1.

Fakty po niedzielnym meczu są takie. Leskowiec wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli, tracąc 3 punkty do przedostatniego Sokoła Frydrychowice oraz pięć do trzecich od końca rezerw Halniaka (8 punktów). Prowadzi Stanisławianka Stanisław Dolny (28) przed Grodem Grodzisko (23) i Dębem Paszkówka (22).

Halniak II Targanice – Leskowiec Rzyki 2:2

woc

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content