Przejdź do treści

Derbowo w Sułkowicach-Bolęcinie, trudne zadania przed Huraganem i Groniem

Sport, 20 października 2022 22:36

Runda jesienna w wadowickiej A i B klasie wkracza w końcową fazę. Przed nami już jedenasta seria gier. Przed zespołami z gminy Andrychów ponownie spore wyzwania.

Broniąca pozycji lidera Burza w sobotnie popołudnie (godz. 15.00) odwiedzi położone rzut beretem od Roczyn Sułkowice-Bolęcina. I będzie murowanym faworytem. Owszem, derby lubią rządzić się swoimi prawami. Jednak należy pamiętać, że w starciu z Huraganem Inwałd gospodarze sobotniego meczu stracili Włodzimierza Kierczaka (nabawił się kontuzji), na którym -jak pokazało tamto spotkanie- opierała się cała siła ofensywna sułkowiczan.

W równolegle rozgrywanym meczu Orzeł Wieprz podejmie mający zaledwie trzy punkty mniej inwałdzki Huragan. Goście podbudowani odniesioną w dramatycznych okolicznościach wygraną ze Zniczem powinni jeszcze bardziej uwierzyć w swoje umiejętności i przy odrobinie sportowego szczęścia zawalczyć o pełną pulę, choć i remis będzie wynikiem, który należy będzie szanować.

Najtrudniej o punkty będzie oczywiście beniaminkowi z Zagórnika, który w niedzielę o 15.00 zmierzy się na wyjeździe ze szczególnie groźną na własnym boisku Nadwiślanką Brzeźnica. Biorąc pod uwagę aktualną pozycję obu drużyn oraz dyspozycję, każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie dużą niespodzianką.

Dwa b-klasowe mecze z udziałem drużyn z gminy Andrychów zaplanowano na niedzielę. O 11.00 zamykający stawkę Leskowiec Rzyki gościć będzie plasującego się w środku tabeli Orła Radocza. Dwie godziny później rezerwy targanickiego Halniaka zagrają na wyjeździe z Sokołem Frydrychowice, który w tym sezonie jeszcze nie poznał smaku zwycięstwa, ale jednak potrafił trzy mecze zremisować. Tyle, że drugiemu garniturowi Halniaka wiedzie się tylko nieco lepiej. Niemniej ewentualna wygrana może pozwolić targaniczanom się odkuć i jeżeli nie wskoczyć do środka stawki, to przynajmniej się do niego zbliżyć.

woc Fot. Archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się
Skip to content