Przejdź do treści

Derbowo w Sułkowicach-Bolęcinie. Huragan zdmuchnie Orła?

Sport, 12 października 2023 22:43

W decydującą fazę wkracza runda jesienna w wadowickiej A klasie. W weekend występujące w niej zespoły rozegrają mecze 9. kolejki. Wydaje się, że po niej na szczycie tabeli nie dojdzie do przetasowań.

Prowadząca Iskra Klecza zagra w sobotę o 15.00 z Dębem Paszkówka, który zaczął sezon z przytupem, ale ostatnio mocno spuścił z tonu. Równolegle w Inwałdzie mający dwa punkty mniej od lidera Huragan Inwałd podejmie Orła Wieprz, który przegrał wszystkie osiem dotychczas rozegranych spotkań. Może nie zawsze były to wyraźne porażki, ale niemniej każdy inny rezultat jak wygrana podopiecznych Kamila Wołczyka będzie niespodzianką. Jeżeli wywiążą się należycie z roli faworyta, to zapewne zachowają zajmowaną obecnie trzecią lokatę.

Huragan ma szansę wskoczyć na fotel lidera, ale aby tak się stało musiałby się nie tylko potknąć Iskra, ale także druga w tabeli Burza Roczyny. A ta w niedzielę o 15.00 zacznie derbowy bój ze Zniczem Sułkowice-Bolęcina, który po serii udanych meczów plasuje się na piątym miejscu ligowej stawce, ale już z kilkupunktową stratą do czołówki. I to ten fakt oraz potencjał kadrowy każe upatrywać faworyta w gościach niedzielnej potyczki. Z drugiej strony ekipa Kamila Łysonia zagra na własnym stadionie, a przy tym ma w swoich szeregach niezawodnego Włodzimierza Kierczaka, który strzela jak na zawołanie. Na Burzę ma wręcz patent, gdyż w meczach z nią trafia praktycznie zawsze.

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content