Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Demonstracja w Andrychowie: To III wojna światowa?

Informacje, 17 października 2020 14:21

Ten fakt odnotowujemy tylko z dziennikarskiego i kronikarskiego obowiązku. Dziś (17 października) odbyło się zgromadzenie przeciwników obostrzeń związanych z pandemią, a nawet poddających w wątpliwość fakt jej występowania.

Na placu Mickiewicza o godzinie 13.00 pojawiło się ich około siedemdziesięciu. Część spoza naszej gminy, o czym świadczyły tablice rejestracyjne samochodów, którymi przyjechali demonstranci. Przyszli bez osłon na nos i usta. Mnóstwo było policji i radiowozów. Nie zabrakło tez strażników miejskich. Uczestników bez maseczek legitymowano. Jedna z wypowiadających się przez megafon kobiet twierdziła, że mamy do czynienia z III wojną światową. W imieniu władz miejskich kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich UM Krzysztof Wójcik ogłosił rozwiązanie zgromadzenia, gdyż powiat wadowicki znalazł się w czerwonej strefie i dopuszczalne są wiece do 10 osób. Demonstranci nie przyjęli tego do wiadomości, twierdząc jakoby decyzja nie ma podstaw prawnych. Jeden z głównych organizatorów udał się z policjantami do radiowozu i pojechał ze stróżami prawa do komisariatu. Tu przed budynek policji dotarli demonstranci domagający się zwolnienia kolegi… Opuścił on komisariat po kilku godzinach.

Wobec 54 uczestników demonstracji skierowano wnioski do sądu o ukaranie głównie za brak osłon nosów i ust, ale też udział w nielegalnym zgromadzeniu po jego rozwiązaniu.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content