Przejdź do treści

Dekanat andrychowski po wizytacji

Informacje, 21 czerwca 2022 12:48

Biskup pomocniczy diecezji bielsko – żywieckiej Piotr Greger wizytował dekanat andrychowski. Ostatnim etapem, zakończonym w minioną niedzielę (19 czerwca), było przybycie hierarchy do parafii w Rzykach.

Poniżej relacja Kurii Biskupiej z Rzyk.

19 czerwca 2022 r. biskup Piotr Greger zakończył wizytacje w dekanacie andrychowskim. Ostatnią wspólnotą, którą odwiedził hierarcha była położona u podnóża Leskowca parafia św. Jakuba w Rzykach.
Leży ona na „Małopolskim szklak jakubowym” i jest jedną ze starszych na terenie dekanatu andrychowskiego. Została erygowana pod koniec XVIII wieku, w roku 1796. Od sześciu lat proboszczem parafii jest ks. Krzysztof Moskal, w duszpasterstwie pomaga mu ksiądz Marcin Samek.

Podczas niedzielnej wizytacji biskup spotkał się z grupami formacyjnymi dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Głosił słowo Boże podczas dopołudniowych Mszy św. Po południu sprawował Eucharystię z udzieleniem sakramentu bierzmowania tamtejszej młodzieży, przewodniczył nabożeństwu czerwcowemu i procesji teoforycznej. Na koniec hierarcha wizytował kancelarę parafialną, gdzie rozmawiał z księdzem proboszczem i spotkał nie z parafialną radą ekonomiczną i przedstawicielami rady duszpasterskiej.

Oprac. jd Fot. Kuria Biskupia w Bielsku-Białej

Podziel się
Skip to content